Sohani werd op straat neergestoken; reanimatie mocht niet baten.
De politie hield in de buurt een 29-jarige verdachte aan.
Hamzah L.
Hij kende Sohani vermoedelijk niet. Ze was een willekeurig slachtoffer.
Hij woonde in de straat. Zij niet.
Volgens De Telegraaf kwam Sohani uit Eritrea en de verdachte uit Syrië.
Een dag later bleek Hamzah L. van Marokkaanse afkomst.
Sohani was inderdaad in Eritrea geboren, maar had de Nederlandse nationaliteit.
De verdachte heeft de Marokkaanse en Nederlandse nationaliteit.
Buurtbewoners zouden zich al langer zorgen over hem hebben gemaakt, vanwege zijn 'onbegrepen gedrag' - zoals dat tegenwoordig heet.
Sommige van hen konden een verslaggever van De Telegraaf aantonen dat ze kort voor de moord de politie hadden gebeld omdat L. voor overlast zorgde.
De laatste keer dat iemand belde, was om 11.40 uur die dag. Nog geen 2 uur voor de moord. L. had een vrouw mishandeld bij winkelcentrum CityPlaza.
Sohani was net jarig geweest en wilde die middag met een vriendinnetje gaan spelen. Ze was op weg naar haar.
Hamzah L. had al een strafblad, meldde De Telegraaf op 4 februari 2025.
Onder meer voor geweldsdelicten.
Volgens het Algemeen Dagblad had hij eerder zijn moeder bedreigd: 'Ik maak je dood.'
Bij zijn aanhouding beet en sloeg hij toen een agent.
In de zorginstelling waar hij vervolgens werd opgenomen, mishandelde hij mensen.
Volgens De Telegraaf zou hij in de 'levensloopaanpak' van zorginstelling Fivoor voor volwassenen 'met gevaarlijk gedrag richting anderen, of hoog risico daarop, én langdurige, terugkerende, moeilijk beheersbare problematiek' hebben gezeten.
Indien waar werden inmiddels vier mensen gedood door cliënten van Fivoor: Anne Faber (2017), de 8-jarige Diya in 2019 en onlangs een 76-jarige vrouw in Den Dolder.
Minimaal vier.
Daarna kreeg Hamzah L. een woning in de Anemoonstraat.
Een eengezinswoning.
Tijdens de eerste regiezitting verklaarde Hamzah L. dat hij het groepje spelende kinderen als demonen had gezien en daarom had gestoken.
Toevallig Sohani.
Volgens zijn advocaat is Hamzah L. niet alleen verantwoordelijk. Als hij na de mishandeling van de vrouw in winkelcentrum CityPlaza hadden opgepakt, was Sohani kort daarna niet vermoord...
Tja.
Het was de derde moord op een willekeurig slachtoffer in 2025. De eerste was op een 81-jarige man in Rotterdam, de tweede op eerdergenoemde vrouw in Den Dolder.
In Nederland werd deze eeuw inclusief deze zaak zeven kinderen van 11 jaar vermoord.
De daders waren drie mannen en vier vrouwen.
Twee van de slachtoffers waren meisjes. Het andere meisje kwam om het leven bij een brand die haar halfzusje opzettelijk had gesticht.
De daders waren op twee na allen geboren in Nederland, uit Nederlandse ouders.
De vrouw die haar halfzusje doodde, kwam uit Vietnam. Als vluchteling.
De meeste kinderen tot en met 15 jaar die vermoord werden, zijn vermoord door (een van) hun ouders.
Begin oktober 2025 oordeelden deskundigen Hamzah L. geheel ontoerekeningsvatbaar.
Hij lijdt al tien jaar aan schizofrenie en heeft regelmatig psychoses en waanbeelden.
Vandaag is de inhoudelijke behandeling. Die levert tot nu toe het gebruikelijk beeld op: drugs leidt tot psychoses.
Hamzah L. gebruikte op zijn zestiende voor het eerst drugs.
Softdrugs.
Die leidden tot zijn eerste psychoses en maakten de schizofreen in hem wakker.
De softdrugs werden harddrugs en de psychoses talrijker en heftiger. Hij bedreigde zijn moeder met de dood.
Behandelcentrum in, behandelcentrum uit. Medicatie opgeschaald, afgeschaald.
Medicijnen niet meer ingenomen.
Deskundigen oordeelden dat L. ten tijde van de moord volledig ontoerekeningsvatbaar was en adviseerden alleen tbs op te leggen.
Tot woede van de nabestaanden. Die willen dat hij celstraf krijgt.
Maar het Openbaar Ministerie eiste inderdaad alleen tbs, met dwangverpleging.


