Op zaterdagavond 13 augustus 1994 om 23.45 uur zag een fietser op de secundaire weg langs de A13 Rotterdam-Den Haag nabij Delft (maar in de gemeente Pijnacker), een rode Toyota Starlet tegen een boom staan.

De lichten brandden niet, de alarmlichten wel.
De bestuurder van de wagen lag onderuit gezakt. Het bleek te gaan om de 63-jarige Pieter Vis uit Delft, die zich Peter noemde.
Onderzoek wees uit dat Vis die avond rond 23.20 uur het parkeerterrein van natuurpark De Ruiven was opgereden, een bekende homo-ontmoetingsplaats (omcirkeld). Zijn Toyota stond bij de ingang van het parkeerterrein geparkeerd.

Op het parkeerterrein – dat niet rechtstreeks vanaf de A13 bereikbaar is – stond al een kleine grijze personenauto, wist een getuige later te melden.
Die getuige zag ook dat Vis na een kort gesprek met de bestuurder van die kleine grijze auto bij hem instapte, als gevolg waarvan de bestuurder kortstondig goed zichtbaar was vanwege de binnenverlichting.
Na korte tijd stapte Peter Vis weer in zijn eigen auto en reed weg.
Bij het verlaten van het parkeerterrein sloeg hij rechtsaf en botste 100 meter verderop tegen een boom aan de rechterkant van de weg; de lichten gedoofd, de knipperlichten aan.
Gezien de geringe schade aan de auto had hij niet hard gereden.
Hij bleek in zijn zij te zijn geschoten.
Om 23.30 uur zag een automobilist komende vanuit de richting Delft de wagen van Vis staan, maar hij stopte niet.
Hij reed door en net als Vis eerder die avond het parkeerterrein op.
Hij zag een kleine grijze auto wegrijden, met gedoofde lichten. De bestuurder van die grijze auto sloeg bij het verlaten van het parkeerterrein niet rechtsaf zoals Vis had gedaan, maar linksaf.
Richting vliegveld Zestienhoven.
Het parkeerterrein was verder leeg, zag de getuige en verliet het parkeerterrein.
Om 23.45 uur fietste een student over de secundaire weg en ook hij zag de wagen van Vis staan.
Hij stopte wel.
Peter Vis was vrijgezel en droeg die avond een blauwkatoenen jack, een geel overhemd met korte mouwen, een kakikleurige broek en grijze veterschoenen.

Zijn portemonnee met hooguit 150 gulden en zijn rijbewijs waren verdwenen.
De politie maakte een compositietekening van de bestuurder van de grijze auto. Hij is een heel belangrijke getuige.
Of de moordenaar.

Wie is hij?
De man was blank, tussen de 25 en 35 jaar oud, had rossig haar in een matje of staart.
Zie hier wat u zoal kunt doen met uw tips.
De Telegraaf berichtte over deze zaak. Helaas hadden ze het daar aan de Basisweg over 'de rode Mitsubishi van Vis' en droeg het slachtoffer die avond een wit overhemd en een pullover.
Met bloemetjes nog wel.
De krant wist verder te melden dat Marokkaanse jongeren regelmatig in deze omgeving homo's beroofden.
Nou, die moet niet moeilijk te vinden zijn: een Marokkaan met geel haar...
Zie hier voor meer cold cases in Delft en omgeving.
In 2024 werd op ongeveer dezelfde plek Atilla vermoord. Zie hier.