De 30-jarige Bianca werd in een woning aangetroffen nadat twee mannen zich op het politiebureau hadden gemeld.
De 25-jarige man werd na een paar dagen weer vrijgelaten; de hechtenis van de 40-jarige Esteban M. juist verlengd.
Volgens het Algemeen Dagblad was Esteban M. de vriend van de vrouw en werd zij in zijn woning gevonden.
Een gewelddadig type, die Esteban.
Als 15-jarige kwam hij al op straat te staan. Hij is agressief, impulsief en kan moeilijk met stress omgaan.
Hij werd veelpleger.
En gewelddadig. In 2017 sloeg hij de kaak van een tegenstander 'volledig in puin' - zoals het Rotterdams Dagblad het omschreef.
Een aanleiding tot slaan had M. toen overigens niet. Het slachtoffer stond op zijn vriendin te wachten.
Z'n aard, zullen we maar zeggen.
Zoals ook Bianca merkte. 'Een lief vrouwtje', aldus buren. Maar ze liep wel 'vaker' met een blauw oog rond. De politie stond dan ook regelmatig aan de deur.
Zelf woonde ze overigens verderop in de straat. De politie betrad ook die woning voor onderzoek.
Rijnmond TV sprak omwonenden, die zeiden dat er vaak auto's voor de deur van M. stopten. Ze vermoedden handel in drugs.
In ieder geval stelde de politie beelden van deurbellen of dashcams zeer op prijs.
Ook van voor 12 juli. Want uit sectie was gebleken dat ze niet alleen nieuwe breuken had, maar ook oud.
En opgeteld heel er veel.
Het Openbaar Ministerie vermoedde dat die waren veroorzaakt door slagen met een zwaar, stomp voorwerp.
Esteban M. ontkende. Hij wees naar de 25-jarige.
In de telefoon van Bianca vonden rechercheurs berichten aan haar huisarts, meldingen over diverse breuken.
Maar op het spreekuur verscheen ze toen niet.
Dat was begin juli 2023.
Tijdens de inhoudelijke behandeling stelde Esteban M. dat hij de relatie met Bianca had willen verbreken. Hij zou haar drugsgebruik zat zijn.
En dat ze het bed deelde met collega-drugsgebruikers. Ze zou zelfs op pornosites zijn verschenen.
Op maandag 10 juli 2023 ging M. 's avonds naar een coffeeshop. Toen hij terugkwam zat zij dood in een stoel.
Wat op zich niet onwaar hoeft te zijn.
Maar uit onderzoek bleek dat M. de 25-jarige die aanvankelijk ook verdachte was (een drugsklant van hem), vervolgens had gedwongen een bekentenis in te spreken.
Beetje dom was wel dat M. dat deed in het bijzijn van twee andere drugsklanten van hem. En die bevestigden later het verhaal van de 25-jarige.
Dat Bianca het bed met anderen dan M. had gedeeld, kon niet worden vastgesteld.
Ook niet dat ze op pornosites was verschenen.
Deskundigen konden wel vaststellen dat M. lijdt aan diverse chronische stoornissen.
En hij zou extreem jaloers zijn. Hij commandeerde Bianca als een hond.
Het Openbaar Ministerie eiste 8 jaar en tbs met dwangverpleging.
Het werd 6 jaar en tbs met.